40-dagentijd / Pasen

Kleine rituelen

50 dagen op reis | Auteur: Mattias Rouw | Nederlands | Hardcover | 11 april 2022 | 168 pagina's

 

Door de eeuwen heen hebben mensen de vijftig dagen tussen Pasen en Pinksteren gebruikt voor reflectie. Aan de hand van eeuwenoude verhalen en rituelen gingen ze op zoek naar rust en nieuw inzicht.

Door de eeuwen heen hebben mensen de vijftig dagen van Pasen tot en met Pinksteren gebruikt om dagelijks even tot stilstand te komen. Weg uit de sleur en de hectiek. Aan de hand van eeuwenoude verhalen en rituelen gingen ze op zoek naar nieuw inzicht. Een reis van de ziel naar binnen, in zeven weken. In dit boek is dit gebruik naar onze tijd vertaald, met bijbelteksten, verhalen, kleine rituelen, muziek en recepten. Het gevestigde weekritme geeft houvast en leidt je door vijftig dagen heen. Op welk moment in het jaar je ook begint, het zal een bijzondere reis naar binnen zijn. Ga je mee?

€ 14,99


O hoofd vol bloed en wonden

Passiemeditaties | Auteur: J.A. Kloosterman | Nederlands | Hardcover | 12 januari 2023 | 112 pagina's

 

O hoofd vol bloed en wonden bevat 49 meditaties over het lijden van Jezus Christus aan het kruis, waarbij in het spoor van de Middeleeuwen de zeven lichaamsdelen van Jezus Christus als uitgangspunt genomen zijn. De meditaties kunnen tijdens de lijdenstijd gelezen worden. Ieder lichaamsdeel is geïllustreerd met een kunstwerk. De bundel is onderdeel van een interdisciplinair symposium waarin theologie (geschiedenis), kunst en muziek samenkomen. Het symposium is gehouden rond het middeleeuwse gedicht ‘Salve mundi salutare’ (Arnulf van Leuven ca. 1200-1248). Het bekende lijdenslied ‘O hoofd vol bloed en wonden’ gaat terug op dit gedicht. In twee lezingen, die ook zijn opgenomen in deze bundel, wordt stilgestaan bij tekst en context van deze Latijnse lijdenslyriek.

€ 17,99


Samen onderweg naar Pasen

40 dagenboek voor gezinnen | Auteur: Willemijn de Weerd | Uitgever: Ark Media | Nederlands | Paperback |  

Druk: 1 | februari 2022 | 60 pagina's

In dit gezinsdagboek volg je samen 40 dagen lang de levensweg van Jezus. Elke week bevat een uitgebreid gezinsmoment en zes kortere stukjes met vragen, bijbelteksten, weetjes en creatieve opdrachten voor kinderen in de bassisschoolleeftijd. Ook is er voor elke week een puzzelstuk, waarop een deel van de lijdensweg te zien is. In de loop van de weken zullen er letterlijk en figuurlijk steeds meer puzzelstukjes op hun plek vallen. De verwijzingen in het Oude Testament komen ook aan bod. Zodat kinderen voor het eerst of opnieuw de bijbelse lijnen ontdekken die naar Gods reddingsplan voor de wereld leiden. Dit boek verschijnt in samenwerking met de HGJB. Rondom dit boek ontwikkelde de HGJB materiaal voor clubs en kerken. Gezin, club en kerk kunnen op die manier tegelijk met hetzelfde project aan de slag. Met de QR-code in het boek download je de paasviering, het spel ’30 seconds’ en een paasquiz.

€ 12,99


De gewonde God

Het geheim van Jezus' lijden | Auteur: Samuel Wells | Nederlands | Paperback | Druk: 1 | februari 2022 | 192 pagina's

Een diepgaande, maar ook toegankelijke en pastorale verkenning van de betekenis van Jezus’ kruisiging.

In De gewonde God gaat de bekende Anglicaanse theoloog Samuel Wells in zijn karakteristieke en heldere stijl in op de betekenis van Jezus’ kruisiging. Dit centrale verhaal van het christendom verkent Wells op een pastorale en theologische manier aan de hand van achttien beelden en motieven uit het Oude Testament, de Brieven en de Evangeliën. Zo laat hij zien hoe God tot het uiterste gaat om in Christus met ons te zijn.

Bij dit boek is een leesplan met vragen en gebeden beschikbaar, wat het ideaal maakt voor een bijbelkring of persoonlijke overdenking binnen én buiten de veertigdagentijd.

€ 14,99


Rondom het kruis

Dagboek voor de lijdenstijd | Auteur: J.J. Ten Brinke | Nederlands | Paperback | Druk: 1 | januari 2022 | 128 pagina's

 

Welke personen stonden er rond het kruis van Jezus? Wat was hun relatie met Hem en hoe reageerden ze op Hem, en met name ook op Zijn lijden? Wie zijn ze volgens de evangeliën? Hoe zijn ze veranderd omdat ze met Jezus omgingen? In Rondom het kruis volgen we in zeven weken zeven (groepen) personen die tijdens Jezus’ laatste uren op aarde om hem heen stonden. Voor elke lijdensweek schreef een auteur zes meditaties met reflectievragen. Dit boek wil je helpen om bewuster toe te leven naar Pasen.

€ 14,99


Genadetijd

Dagboekje voor de 40-dagentijd | Auteur: Iwan Dekker | Uitgever: Kokboekencentrum | Nederlands | Paperback | Druk: 1 | januari 2021 | 56 pagina's | verschijnt 26 januari 2021

 

'Genadetijd' van de theologen Iwan en Leantine Dekker is een dagboek voor de 40-dagentijd.

Genadetijd van de theologen Iwan en Leantine Dekker is een dagboek voor de 40-dagentijd.

De veertig dagen voor Pasen zijn een unieke periode in het kerkelijk jaar. Het is genadetijd, een oud woord in een nieuw jasje. Tijd waarvan je dacht dat je die niet zou hebben. Anders gezegd: tijd om eens stil te staan bij wat genade is en hoe het te maken heeft met ons leven. Een tekst met een korte gedachte helpt je om iedere dag even op adem te komen. Daarnaast een lied, een prikkelende vraag of uitdagende opdracht om aan de slag te gaan. Een boekje om met jong en oud aan tafel te gebruiken, of juist om zelf op weg te gaan. Een boekje voor persoonlijk gebruik, maar ook om als gemeente samen te lezen.

 

€ 8,99


Goede Vrijdag - isbn 9789051945478

De dag dat de Revolutie begon | Auteur: Tom Wright | Nederlands | Paperback | Druk: 1 | maart 2018 | 448 pagina's 

De vraag waar alle geloofsvragen ten diepste op uitkomen: waarom moest Jezus aan het kruis sterven?

Waarom stierf Jezus? Tom Wright betoogt in dit nieuwe boek dat we met elkaar het revolutionaire karakter van het kruis zijn kwijtgeraakt. Veel christenen denken dat het er bij de dood van Jezus om draait dat 'God mij redt van mijn zonden, zodat ik in de hemel kom'. Maar de schrijvers van het Nieuwe Testament hadden het over iets veel groters, iets veel explosievers. Iets dat mensenlevens hier en nu verandert. Paulus en de andere apostelen nodigen ons uit deelnemer te worden in een revolutionaire beweging die begon op een goede vrijdag op een heuvel vlak buiten Jeruzalem.

 

Terug

€ 24,95


Veertigvragentijd

Auteur: Paulien Vervoorn, Willem J. Ouweneel | Nederlands | paperback | Druk: 2 | februari 2021  

 

Veertig vragen voor veertig dagen in Veertigvragentijd. Op zoek naar inspiratie om je geloof te verdiepen in de veertigdagentijd? Veertigvragentijd is een aantrekkelijk boekje dat je gidst op weg naar Pasen. Het biedt een dagelijkse overdenking n.a.v. Lucas 9 t/m 23, voorzien van prikkelende reflectievragen. Om in je eentje of samen te overdenken. Veertigvragentijd is samengesteld door de bekende publicist en spreker Willem J. Ouweneel en spreker/coach Paulien Vervoorn.

€ 14,99


Morgen zal het Pasen zijn

Een rondgang om het waarom van het lijden | Auteur: A.F. Troost | Nederlands | Paperback | Druk: 1 | juli 1993 | 199 pagina's 

Dit boek is het verslag van een reis, een rondweg, een ommegang rond de vraag naar het waarom van lijden en pijn, ziekte en zonde, nood en dood.

Geschreven in de originele en aansprekende stijl die de auteur eigen is.

Het gaat omeen zoektocht naar antwoorden. Een antwoord blijkt er niet te zijn, maar wel een 'hand-woord'. En ook een 'anti-woord'.

Samen met de aartslijder Job zoekt de auteur naar een woord waarmee mensen verder kunnen in dagen van verdriet.

Dr. A.F. Troost (1948) werkte o.a. in jeugdwerk en pastoraat en diende als hervormd predikant de gemeenten van Doeveren, Asperen, Ermelo en Zunderdorp. Na zeven jaar gewerkt te hebben in het hartje van Amsterdam woont hij thans in de vestingstad Heusden aan de Maas. Dr. Troost publiceerde tal van liedteksten en enkele dagboeken.

€ 16,99


Triomftocht

Overdenkingen van Pasen naar Pinksteren | Auteur: C.G. Vreugdenhil | Nederlands | Paperback | Druk: 4 | februari 2018 | 256 pagina's 

Triomftocht' van dominee C.G. Vreugdenhil is een handreiking voor de periode van Pasen tot Pinksteren. De dagelijkse overdenkingen gaan over de opgestane en verheerlijkte Christus, over zijn triomftocht, waarin Hij schittert als overwinnaar van dood, zonde en satan. Thema's die aan de orde komen zijn o.a. de verschijningen van Jezus, Zijn hemelvaart en de uitstorting van de Heilige Geest. Eerder verschenen in deze serie 'Intocht', 'Borgtocht', 'Triomftocht' en 'Pelgrimstocht'.

€ 20,00


Durf het nieuwe leven aan!

Op weg naar Pasen | Auteur: Simone Pacot | Nederlands | Paperback | Druk: 1 | januari 2009 | 375 pagina's

 

Deel 3 van 5 Christus nodigt ons uit tot een nieuw leven. Om dit nieuwe leven aan te durven moeten we eerst met onze grenzen leren leven, onze kwetsuren erkennen, onze gevoelens van agressie, angst en schaamte bewust aanvaarden en ons laten troosten. Alleen zo kunnen wij ons leven laten vernieuwen op de wegen naar Pasen die God ons aanwijst. Dit boek put even rijkelijk uit de Bijbel als uit de menswetenschappen. Het biedt ons veel praktisch inzicht en hulp op onze weg naar innerlijke omvorming en genezing. Simon Pacot voert ons hier door het proces van het doordringen van het evangelie tot in onze diepste diepten en leert ons daarbij, hoe wij onze wegen ten dode kunnen verlaten om ons te verzoenen met het leven en de vreugde van de Verrijzenis ervaren. Simone Pacot is emeritus advocate van het gerechtshof van Parijs. Samen met het team van stichting Bethesda geeft zij sinds vele jaren sessies over het doordringen van het evangelie tot in de diepste diepten van het menselijk wezen.

€ 24,50